Singlefest i Aarhus og Herning

Af: Tina Røndrup Kilburn  -  Publiceret: 5. januar 2011
Så er det tid at få kridtet danseskoene.

"Singlefester i danmark" har inviteret Q500.dk til at indgå et samarbejde, så vores medlemmer kan få mulighed for at komme ud og møde andre singler live.

Her lige efter nytår er der planlagt 2 singlefester i Aarhus og 1 i Herning

Valentinsfesten i Aarhus løber af stablen d. 12. februar med spisning, Stand-Up, live musik og underholdning samt professionel DJ. Alt sammen på GazStation ved åen i Aarhus midtby.

Singlefesten i Herning d. 5. februar byder på stand-up komiker Nikolaj Stokholm, live musik og professionel DJ. Dette foregår på Club Black i Herning.

D. 5. marts bydes der på Deluxe singlefest på den romantiske Aarhus travbane. Denne gang med dinner og stand-up.

For mere information om festerne, samt tilmelding og betaling:

Klik her for at se festerne i Aarhus
Klik her for at se festerne i Herning
Indhold Magasin:
Majs mand: SH1954
SH1954 fra Randers er månedens mand i maj. Han er musisk (spiller/synger selv) - glad for at arbejde i haven - meget glad for sit arbejde – har et ungt og lyst sind - god humor - syntes alt som regel er positivt - mangler kun dig. Tør du tage chancen?